Je už najvyšší čas na kúpu investičného zlata alebo bude zlato na predaj za lepšiu cenu ?

27.09.2011 13:46

Tuto otázku si musi rozhodnuť každý držiteľ hotovosti sam. Je ale dobre sledovať informácie a mať prehľad, pretože keď sa do kupy zlata zapoja masy cena môže rychlo stupať. Ako príklad uvediem, že pri potapani lode nezaleži za akú cenu ste kúpili zachrannú vestu ale či ju máte, lebo bez nej sa potopite. Názor odborníka si možete prečítať dole :

 

Keď sa nakupovanie zlata stane otázkou života a smrti "Jeff Clark"

Nedávno som počas rozhovoru dostal otázku, či si myslím, že sa zlato priblíži k hodnote 5000 USD/uncu. „Nie“ odpovedal som stroho. „Myslím si, že to pôjde ešte vyššie.“

„Ste až takým optimistom?“

„Nie, som až tak pesimistický.“

Predstavte si, ako by vyzeral svet, ak by zlato dosiahlo 5000 USD/uncu – a ďalej rástlo. Pravdepodobne by to bolo šialenstvo – ale aký druh pobláznenia (resp. mánie) by to bol? Určite sa bude jednať aj o chamtivosť, ale skôr si myslím, že v hre bude nejaká dobrá šanca, hlbší dôvod. Je to ten istý podnet, ktorý vás bude ovládať aj pri nakupovaní zlata za 2000 USD/uncu.

Budete musieť.

Existuje 101 dôvodov k momentálnej držbe zlata. Mohli by ste si ho kúpiť kvôli všadeprítomnému dlhovému rozruchu vo svete. Môžete si myslieť, podobne ako Číňania či ostatní, že bude rozumné ponechať časť vašich úspor v zlate. Taktiež negatívne úrokové miery vás môžu ťahať k zlatu. Mohli by ste ho kupovať kvôli samotnému faktu, že dopyt prevláda nad ponukou. Alebo máte strach z inflácie, či deflácie.

No väčšine z týchto faktorov chýba jeden rozhodujúci element:  Nie sú ešte dostatočne osobné.

Málokto z vás musel utiecť z vlastnej krajiny, bol obeťou hyperinflácie, či bol nútený bezmocne sledovať ako sa jeho mena „odrazu vyparila“. Dlhodobí investori zarábajú svoje peniaze investovaním do zlata, to je pravda, avšak väčšina z nás berie kúpu žltého kovu ako investíciu a nie preto, že by sme boli v situácii núdze (urob to alebo zomrieš...).

Budem zatratený, keď  to vyslovím, ale myslím si, že je možné a dokonca aj pravdepodobné, že v istom okamihu budeme všetci prinútení kupovať zlato a to takmer bez ohľadu na jeho cenu. Bude to spôsobené náhlou a prudkou depreciáciou amerického dolára.

Ako sa dostanete do tohto bodu? Jednoducho:

Pôjdete si niečo kúpiť a zrazu si uvedomíte, že daný trh je pre vás cenovo nedostupný, avšak nie preto, že by bola tá položka príliš drahá. Jednoducho len pochopíte, že mena, ktorú držíte v rukách, stratila kúpnu silu. V tom prípade bude vaša reakcia ľahko predvídateľná: Budete sa cítiť zatlačený do kúta, možno budete mať strach a ovládne vás nutnosť hľadať nejakú alternatívu.

Zrejme je to inflačný  scenár, ale nesmeruje presne odtiaľ, kde sme v súčasnosti. Tu je vysvetlenie:

Nasledovný graf ukazuje vývoj upravenej hodnoty amererického dolára a zlata podľa indexu spotrebiteľských cien CPI od roku 2000 do súčasnosti. Akonáhle si ľudia uvedomia dôsledky tohto vývoja, vyvedie ich to z miery. Pozrime sa na to, čo sa za posledných 11 rokov udialo so zelenými bankovkami:

Od problému milénia Y2K stratil dolár už neuveriteľných 25% svojej kúpnej sily. Dokonca ani pripočítanie biednych úrokov, ktoré ľudia získali z bežných sporiacich účtov, nenahradí túto stratu. A nehovoríme o dolári od vzniku FED-u, či od čias keď Nixon zrušil zlatý štandard.

Toto sa deje práve teraz – hrubé znehodnotenie vašich dolárových úspor. Na druhej strane zlato nielenže uchováva, ale aj zväčšuje našu kúpnu silu.

A teraz si predstavte tento scenár zrýchlene. Čo ak by 25%-ná strata nenastala za 11 rokov, ale povedzme za dva? Práve to sa môže udiať vo vysoko inflačnom prostredí. Jedného dňa si v určitom okamihu a s prihliadnutím na vnútorné konzekvencie pre našu menu a neochotu politikov efektívne riešiť problémy inštinktívne uvedomíte, že hotovosť, ktorú podávate pokladníčke, aby ste zaplatili za mlieko je znehodnoteným aktívom, lebo predavačka si opýta od vás viac.

V tomto momente už peniaze nepredstavujú stabilnú formu výmeny.

Inými slovami, vy nebudete kupovať zlato za 2000 USD/uncu len preto, že si myslíte, že pôjde k hranici 6000 dolárov. Budete ho kupovať, pretože máte strach z neustále strácajúcej sa schopnosti dolára splniť základné menové požiadavky a budete ho musieť nahradiť niečím, čo si udrží svoju hodnotu.

Bez ohľadu na to, či bude dolár pokračovať v klesajúcom trende rovnakým tempom alebo ešte zrýchli, jedna vec je istá: Bude to pokračovať. Preto musíte časť zo svojich úspor uložiť v zlate.

Myslím si, že skôr či neskôr budeme mať všetci biblické zjavenie o peniazoch, ktoré nás tlačia ku kúpe zlata, hoci bude na takej úrovni, ktorá sa nám môže dnes zdať drahá. Keď príde ten čas, už sa nebudete sústrediť na cenu zlata, ale na absolútnu potrebu získať trvácnejšie aktívum.

Ak sa teda nemýlim, 1700 USD/uncu nie je vysoká cena.

            viac informácií  na tel. 0907 535 928, 0915 967 280 alebo jozefjankaj@gmail.com

Zdroj: Casey Research

vic článkov na www.financnytrh.com

Späť

Vymeň papiere za ZLATO...

VÝHODNÝ NAKUP ZLATA NA SPLÁTKY

LIVEGOOD USA

TOP BIZNIS , NOVINKA v EU, Ziskajte TOP POZICIU a zarábajte VIAC

  TOP MLM FIRMA 

      

aj popri zamestnaní 

kvalitné produkty

softmarketing

autoprogram AUDI

VIAC INFORMACIÍ

Kontakt

Ing. Jozef JANKAJ
Na vršku 8, Staré mesto, BRATISLAVA

0907 535 928

   E BOOK dozviete sa v ňom, čo odlišuje bežných ľudi a bohatých a ako sa  tým bohatým stať...


OCHRÁNA OSOBNÝCH ÚDAJOV

       REG. ČÍSLO 4082

Je málo povolaní kde aj bez vysokej školy môžeš dosiahnuť príjem nad 1 000 Eur. Práca v realitke to umožňuje- ale nie v každej realitke a nie pre každého. Zisti VIAC:

       JE OZAJ LUKRATIVNÁ 

PRÁCA REALITNÉHO MAKLÉRA/KY ?

peniaze, bankovky Eura v ruke

WEB ZDARMA UŽ ZA 5 MINÚT

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČI A MYSLITE SI ŽE JE PRÍNOSNÝ-ZDIEĽAJTE HO PROSÍM. 

      ĎAKUJEM

 ŠTATISTIKA  TOPlist

 Ako si vybrať auto ?  tu najdete stovky      TESTOV AUT

  KATALÓG

Týmto Vás ako navštevnikov vebu informujem: Tento web využivá Cookies, analytiku a sledovanie bez ukládania osobných údajov a bez poskytovania osobných údajov 3. stráne...

Informácie o GDPR

INTERNET je miesto kde funguje viac ako ako 2 000 000 000 ľudí, Niektorí sa iba zabávajú, no iní ZARÁBAJÚ. Ak si v prvej skupine prejdi do druhej a zarábaj aj TY...

JustForex

Podnikaj s emailingom a užívajte si podnikanie z pláže. Urob si web a získavaj kontakty. Teraz:

NAJLEPŠÍ EMAILING AJ ZDARMA

dievča na pláži pri mori

Už v roku 2 000 som mal vyše 300 manažérov a fin. poradcov. Najlepší z nich zarábali aj cez 2 000 Eur...

Pomôžem aj Tebe vybudovať

ZLATÚ KARIÉRU

- zaškolenie ZDARMA

- bez potreby licencie NBS

- atraktívne odmeny a kariéra

- pasivný príjem nad  1 000 Eur 

+ ZLATÁ RENTA doživotne

  

 

  KATALÓG

Zaujímavé odkazy

  • 22.11.2011 12:02

    UPOZORNENIE

    Informácie na tejto stránke sú názory autora a nie su návodom pre konkrétne investicie.

    Obchodovanie s derivatmi a pakovými nástrojmi je rizikové. Pri každej finančnej transakcií alebo pri otvorení obchodného účtu si pozorne prečitajte podmienky a upozornenia.

peniaze, žena, muž, peňaženka

Až 80 % hádok v rodine, je kvôli peniazom. Máte pred výplatou väčšinou prázdne karty a peňaženku ? Jednoduchý návod ako to navždy vyriešiť...

Vlož dole svoj e mail a stiahni

E BOOK peniaze-riešenie

V dnešnej dobe už nemusiš mať účet v svojom meste a osobne tam chodiť. Banková pobočka je veľmi drahá zaležitosť. Preto Ti e-účet ponukne lepšie služby aj BANKOMATOVÚ KARTU...Peňaženka SKRIIL je obľubená a patrí medzi najbezpečnejšie 

bankové karty, webporadca.eu

 

Skrill, peňaženka

NAJLEPŠIA E PEŇAŽENKA

je bezpečná a rychlá,

mimo dosah exekutorov,

s kartou MASTERCARD ju akceptuje

v celom svete 35 000 000 obchodov

a 1 900 000 bankomatov.

 

  KATALÓG

CENA ZLATA bola v roku 2006 cca 400 USD, chceš čakať kým bude nad 4 000 USD za uncu (31g) ?

www.zlatopredaj.sk

Ak máš web alebo veľa kontaktov, potom je tu aj pre Teba 

 LUKRATIVNÉ AFFILIATE

bankovky -eura

WEB ZDARMA UŽ ZA 5 MINÚT

Profesionalný vzhľad a ľahká obsluha. 

Všetko v Slovenčine a návod vo videu

       

© 2010 Všetky práva vyhradené. COPY - WEBPORADCA.EU KOPÍROVANIE IBA S UVEDENÍM ZDROJA, INAK ZǍKAZANÉ

Vytvorené službou Webnode