Ako výhodne a rýchlo predať nehnuteľnosť ?

02.02.2013 21:39

Rozhodli ste sa alebo musite z nejakého dôvodu, predať nehnuteľnosť, chcete, aby to bolo čo najrýchlejšie a za  dobrú cenu ?
Ak je Vaša odpoveď kladná, tak práve pre Vás je určený tento článok, ktorý Vas upozorni  na niekoľko dôležitých vecí a postupov, ktoré Vám pomôžu výhodne a rýchlo predať Vašu  nehnuteľnosť.
Či sa už jedná o byt, dom, pozemok, chatu, chalupu, záhradku…atď, postup je pri každom type nehnuteľnosti podobný, takže nie je nutné a  potrebné venovať sa každému typu zvlášť. Pokiaľ by napriek tomu bolo potrebné na niečo špecifické pri tom ktorom type upozorniť, tak Vás na to samozrejme upozorním, ale ináč budem v texte používať slovíčko nehnuteľnosť mysliac tak všetky typy nehnuteľností.
Najdôležitejším, no najviac zanedbávaným faktorom, ktorý ma najväčší vplyv na výhodný a rýchly predaj nehnuteľnosti je stanovenie rozumnej ceny. Je veľmi dôležité venovať tomuto  faktoru zvlášť veľkú pozornosť, pretože ak triezvo nestanovíte rozumnú cenu Vašej nehnuteľnosti, tak ďalšie postupy a rady, aj keby ste sa neviem ako snažili Vám budú málo platné pre dosiahnutie úspechu.
Preto sa najprv budeme venovať tomuto faktoru, ktorý ešte raz zdôrazňujem je najdôležitejším pre dosiahnutie nášho cieľa, ktorým je samozrejme výhodný a rýchly predaj nehnuteľnosti.

Stanovenie rozumnej ceny….

Najdôležitejším  faktorom, ktorý má zásadný vplyv na predajnú cenu Vašej nehnuteľnosti je Lokalita. Vo všeobecnosti napríklad platí, že nehnuteľnosti bližšie k centru mesta majú vždy vyššiu cenu ako nehnuteľnosti na periférii, či na okraji sídliska. Oblasti s lepšou infraštruktúrou a občianskou vybavenosťou sú na tom v zásade, čo sa týka hodnoty nehnuteľnosti vždy lepšie ako oblasti zo slabšou infraštruktúrou a občianskou vybavenosťou…atď.  Takže pri stanovení predajnej ceny Vašej nehnuteľnosti je v prvom rade potrebné prihliadať na lokalitu, v ktorej sa daná nehnuteľnosť nachádza.


Nesmieme však zabudnúť aj na ďalšie dôležité faktory vplývajúce na cenu u jednotlivých typov nehnuteľností :
1. Byty – technický stav bytu a bytového domu ( pôvodný, čiast. rekonštrukcia, zateplenie, výťah….. ) , poschodie ( prízemie a vrchné poschodie znižujú cenu bytu ), možnosti parkovania, občianska vybavenosť v okolí, počet bytov v bytovom dome, lodžia resp. balkón, mesačné náklady …. atď.
2. Domy – technický stav, stavebný materiál, vek domu, občianská vybavenosť v okolí, rozloha pozemku….atď.
3. Pozemky – svahovitosť, šírka pozemku, orientácia, dostupnosť inžinierských sietí, územno plánovací zámer v danej oblasti….atď.
Takže teraz keď už poznáte najdôležitejšie faktory vplývajúce na predajnú cenu nehnuteľností, môžeme pristúpiť k samotnému stanoveniu predajnej ceny. Reálna predajná cena nehnuteľnosti je cena, zaktorú je predávajúci ochotný predať a kupujúci ochotný kúpiť danú nehnuteľnosť. Samozrejme vy ako predávajúci máte právo stanoviť si akúkoľvek cenu nehnuteľnosti, ale ak chcete nehnuteľnosť naozaj PREDAŤ A NIE IBA PREDÁVAŤ, tak pozorne čítajte ďalej.
Kedže neexistujú bežne dostupné a presné tabuľky alebo niečo podobné, čo by Vám pomohlo presne stanoviť reálnu predajnú cenu v tomto momente, je niekoľko spôsobov ako sa k tejto cene aspoň čo najviac priblížiť. Nebudeme tu opisovať všetky možnosti, kedže pre Vás najjednoduchšou, najdostupnejšou a aj najviac využívanou metódou je porovnávacia metóda. Táto metóda je založená na porovnaní cien niekoľkých nehnuteľností v rovnakej resp. podobnej lokalite, s rovnakým stavom…atď ( viď faktory ovplyvňujúce cenu nehnuteľností uvedené vyššie ).
Ale pozor !!! V žiadnom prípade neurobte tú istú chybu, ktorú robí väčšina predávajúcich, že si jednoducho sadne za internet, otvorí si  niektorý z množstva serverov ponúkajúcich nehnuteľnosti, zadá svoju lokalitu, typ nehnuteľnosti a jednoducho použijete tú najvyššiu cenu za ktorú nájde podobnú nehnuteľnosť ako je tá ich.

To by bola veľká a zásadná chyba, ak je Vaším cieľom výhodne a rýchlo predať nehnuteľnosť.

Kedže predpokladáme, že nemáte čas na to, aby ste si robili dhodobý prieskum cien nehnuteľností, neviete posúdiť, či je Vami nájdená nehnuteľnosť podľa ktorej chcete stanoviť Vašu cenu v ponuke deň, mesiac, niekoľko mesiacov, alebo dokonca aj rok. Ak by ste Vaše rozhodnutie urobili takýmto spôsobom, čo by sa asi tak stalo ? Presne to isté, čo s nehnuteľnosťou podľa ktorej ste cenu stanovili. Predávali by ste ju možno aj niekoľko mesiacov bez nejakého výsledku.

Obraťte sa na odbornika...

Takže pri stanovení naozaj reálnej predajnej ceny Vám radšej odporúčam obrátiť sa na niektorú realitnú kanceláriu resp. skúseného realitného makléra pôsobiaceho vo Vašom regióne, ktorý Vám určite pomôže lepšie stanoviť predajnú cenu Vašej nehnuteľnosti, kedže dobre pozná trh a vie za aké ceny sa nehnuteľnosti v tomto regióne reálne predávajú.
Takže na rychlý predaj Vašej nehnuteľnosti je tento postup: nehrajte sa na realitného makléra ale urobte prieskum realitných kancelárií vo vašom regione, vyberte si skuseného makléra a potom s ním podpište vyhradnú zmluvu na 30 dni. Pre istotu ho upozornite že po uplynuti lehoty sa obrátíte na iného makléra alebo dokonce na  inú realitnú kancelariu.

Ak si chcete poistiť dobrú cenu urobte to takto:
Podľa Vas vy bola dobrá cena za 3 izbový byt 60 000 Eur, tak sa dohodnite s maklérom na rozpeti ceny od 56000 do 64 000 a provizií 2% pri cene do 60 000 Eur a 3% pri cene nad 60 000 Eur. Takže ak realitka predá Vašu nehnuteľnosť za 56 000 bude provizia 1120 Eur, ale pri cene 64 000 bude 1920 Eur a to nie je malý rozdiel.

Pre viac informácii alebo predaj Vašej nehnuteľnosti volajte 0915 967280 v čase od 8.00 do 20.00 každý deň...

Späť

Vymeň papiere za ZLATO...

VÝHODNÝ NAKUP ZLATA NA SPLÁTKY

LIVEGOOD USA

TOP BIZNIS , NOVINKA v EU, Ziskajte TOP POZICIU a zarábajte VIAC

  TOP MLM FIRMA 

      

aj popri zamestnaní 

kvalitné produkty

softmarketing

autoprogram AUDI

VIAC INFORMACIÍ

Kontakt

Ing. Jozef JANKAJ
Na vršku 8, Staré mesto, BRATISLAVA

0907 535 928

   E BOOK dozviete sa v ňom, čo odlišuje bežných ľudi a bohatých a ako sa  tým bohatým stať...


OCHRÁNA OSOBNÝCH ÚDAJOV

       REG. ČÍSLO 4082

Je málo povolaní kde aj bez vysokej školy môžeš dosiahnuť príjem nad 1 000 Eur. Práca v realitke to umožňuje- ale nie v každej realitke a nie pre každého. Zisti VIAC:

       JE OZAJ LUKRATIVNÁ 

PRÁCA REALITNÉHO MAKLÉRA/KY ?

peniaze, bankovky Eura v ruke

WEB ZDARMA UŽ ZA 5 MINÚT

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČI A MYSLITE SI ŽE JE PRÍNOSNÝ-ZDIEĽAJTE HO PROSÍM. 

      ĎAKUJEM

 ŠTATISTIKA  TOPlist

 Ako si vybrať auto ?  tu najdete stovky      TESTOV AUT

  KATALÓG

Týmto Vás ako navštevnikov vebu informujem: Tento web využivá Cookies, analytiku a sledovanie bez ukládania osobných údajov a bez poskytovania osobných údajov 3. stráne...

Informácie o GDPR

INTERNET je miesto kde funguje viac ako ako 2 000 000 000 ľudí, Niektorí sa iba zabávajú, no iní ZARÁBAJÚ. Ak si v prvej skupine prejdi do druhej a zarábaj aj TY...

JustForex

Podnikaj s emailingom a užívajte si podnikanie z pláže. Urob si web a získavaj kontakty. Teraz:

NAJLEPŠÍ EMAILING AJ ZDARMA

dievča na pláži pri mori

Už v roku 2 000 som mal vyše 300 manažérov a fin. poradcov. Najlepší z nich zarábali aj cez 2 000 Eur...

Pomôžem aj Tebe vybudovať

ZLATÚ KARIÉRU

- zaškolenie ZDARMA

- bez potreby licencie NBS

- atraktívne odmeny a kariéra

- pasivný príjem nad  1 000 Eur 

+ ZLATÁ RENTA doživotne

  

 

  KATALÓG

Zaujímavé odkazy

  • 22.11.2011 12:02

    UPOZORNENIE

    Informácie na tejto stránke sú názory autora a nie su návodom pre konkrétne investicie.

    Obchodovanie s derivatmi a pakovými nástrojmi je rizikové. Pri každej finančnej transakcií alebo pri otvorení obchodného účtu si pozorne prečitajte podmienky a upozornenia.

peniaze, žena, muž, peňaženka

Až 80 % hádok v rodine, je kvôli peniazom. Máte pred výplatou väčšinou prázdne karty a peňaženku ? Jednoduchý návod ako to navždy vyriešiť...

Vlož dole svoj e mail a stiahni

E BOOK peniaze-riešenie

V dnešnej dobe už nemusiš mať účet v svojom meste a osobne tam chodiť. Banková pobočka je veľmi drahá zaležitosť. Preto Ti e-účet ponukne lepšie služby aj BANKOMATOVÚ KARTU...Peňaženka SKRIIL je obľubená a patrí medzi najbezpečnejšie 

bankové karty, webporadca.eu

 

Skrill, peňaženka

NAJLEPŠIA E PEŇAŽENKA

je bezpečná a rychlá,

mimo dosah exekutorov,

s kartou MASTERCARD ju akceptuje

v celom svete 35 000 000 obchodov

a 1 900 000 bankomatov.

 

  KATALÓG

CENA ZLATA bola v roku 2006 cca 400 USD, chceš čakať kým bude nad 4 000 USD za uncu (31g) ?

www.zlatopredaj.sk

Ak máš web alebo veľa kontaktov, potom je tu aj pre Teba 

 LUKRATIVNÉ AFFILIATE

bankovky -eura

WEB ZDARMA UŽ ZA 5 MINÚT

Profesionalný vzhľad a ľahká obsluha. 

Všetko v Slovenčine a návod vo videu

       

© 2010 Všetky práva vyhradené. COPY - WEBPORADCA.EU KOPÍROVANIE IBA S UVEDENÍM ZDROJA, INAK ZǍKAZANÉ

Vytvorené službou Webnode