Ako si urobiť webové stránky rýchlo a lacno ?

25.07.2016 19:45

. Firmu Webnode už pozná asi každý, kto si niekedy chcel urobiť vlastné stránky a hľadal, ako na to . Ponúka totiž editor, v ktorom si môžete stránky vytvoriť sami, bez toho aby ste mali akékoľvek technické znalosti. Nie je potrebné nič inštalovať, nastavovať, atď. Proste sa len prihlásite a tvoríte. V základnej verzii je editor úplne zadarmo, takže si ho môžete vyskúšať a ak vám vyhovuje a vaše stránky sa budú rozrastať, môžete si zakúpiť niektorý z prémiových balíčkov. A prečo som sa rozhodol písať o službe, ktorá vznikla v roku 2008? Pretože Webnode uviedol na trh úplne nový editor s názvom Webnode 2.0.


NOVINKY v editore Webnode 2.0

Nedá sa moc baviť o nejakých novinkách, alebo nový Webnode 2.0 porovnávať so starým editorom, pretože Webnode 2.0 je naozaj úplne nový. Nejedná sa o žiadny upgrade, facelift a pár nových funkcií. Ide o úplne nový editačný systém, ktorý s tým predchádzajúcim má spoločné asi naozaj len to, že nakoniec vzniknú webové stránky Na stránkach Webnode je k videniu úplne nový portál, pri registrácii prechádzate  v novej administráciu, z ktorej sa môžete dostať do nového editora a vytvoriť si nové stránky. 


Je potrebné povedať, že Webnode už zmenu potreboval. 

Jeho pôvodný editor, hoci bol hojne využívaný, už mal to najlepšie za sebou. Vývoj nového Webnode zabral viac ako 2 roky a táto dlhá doba len prehĺbila rozdiel oproti konkurenčným editorom.

HLAVNY ťahák - JEDNODUCHOSŤ?
Myslíte, že je možné ešte v dnešnej dobe predávať jednoduchosť? Predtým, keď webovky neboli dostupné úplne všetkým, to tak isto bolo, pretože to bola práve jednoduchosť ich tvorby, ktorá je sprístupnila aj ľuďom bez technických znalostí. Dnes má ale webovky každý, poznám dokonca aj psy, ktoré majú svoje stránky - aj keď teda pochybujem o tom, že si ich vytvorili sami. Webovky nie sú niečo, čo by ste mohli mať - žijeme vo svete, kedy webovky proste mať musíte. Podľa mňa už jednoduchosť nemôžete masovo predávať, je to jednoducho samozrejmosť. Ak váš produkt nebude jednoduchý, nikto ho nebude používať.

Webnode sa honosil tým, že jeho editor je jednoduchý a on bol. Aj nový editor je jednoduchý a ja osobne si trúfam tvrdiť, že onú jednoduchosť posunul zase o kus ďalej. Pohyb v editore je naozaj intuitívne, akonáhle niečo hľadáte, tak je to väčšinou presne tam, kam vás napadne kliknúť ako prvý. Stránky, ktoré som skúšal tvoriť vznikali veľmi rýchlo a osobne mám pocit, že vyzerajú veľmi dobre. To ma na tom zarazilo, pretože zakaždým, keď som robil stránky (napr. Pomocou WordPress), tak na začiatku boli proste hnusné a nepoužiteľné. Zabralo mi veľa času je vyladiť tak, aby sa mi vzhľadovo páčili. Premýšľal som, čím to je a samozrejme veľký podiel na tom majú šablóny, ktoré sú v novom Webnode navrhnuté tak dobre, som často mal pocit, že stačí keď zmením obrázok, premenujte stránku a je to hotovo. Ale potom som na to asi prišiel ...


OBSAH, OBSAH, OBSAH

Stránky, ktoré som skúšal tvoriť pomocou nového Webnode editora sa mi tak veľmi páčili preto, že som sa celý čas sústredil hlavne na obsahovú stránku veci. Dizajn je tak nejako daný šablónou, vašou úlohou je len prípadné pridávanie sekcií a tvorba obsahu. Riešil som pútavé nadpisy, ale neriešil som aké bude ich odsadenie od odseku textu, pretože mi proste vyhovovalo to, ktoré tam bolo nastavené. A rovnako tak to bolo so všetkým ostatným. Premenoval som položky v menu a menu vyzeralo dobre. Nemusel som riešiť žiadne hromady funkcií, kterýma by som sa prehrabával a premýšľal, ako je napchať do stránok. Jednoducho som tvoril stránky o tom, o čom som ich tvoriť chcel. Nový editor ma v podstate obmedzoval v možnostiach editácie stránky a tým mi dával priestor k tvorbe obsahu.

Ukážka stránok vytvorených pomocou nového editora Webnode 2.0


CO v editore CHÝBA?
Určite sú funkcie, ktoré by som na svojom webe rád využíval a Webnode 2.0 ich zatiaľ nevie. Námatkovo zmienim treba jednoduchú integráciu Google Analytics - kod som musel vkladať na každú stránku zvlášť, čo je nešikovné, ale verím že nejaké upravy v tomto prípade v budúcnosti pribudnú. Ak by som chcel nejako zobrazovať exif u fotiek, musel by som ho vpisovať manuálne do popisku fotky. U každej stránky je možnosť ju zaheslovať, ale zatiaľ nefunguje, vraj na nej vo Webnode pracujú. Chýba mi možnosť meniť šablóny. Ale ...


Stránky robím pre návštevníkov, nie pre seba. Google Analytics, ako som písal, sa mi podarilo do stránok napchať. Exif rovnako nikoho okrem fotografov nezaujíma a tí, ktoré ich zaujíma, chodí na rôzne verejné galérie. Zaheslovanie stránok vraj bude, wordpress túto funkciu má a ja som ju nikdy nepoužil. Kontaktný formulár by bol super, ale opäť sa to dá obísť uvedením kontaktných informácií. A šablónu som za tú dobu (7 rokov?) Čo mám svoje webovky, menil trikrát. Tak to nie je zase taká hrôza.


Do editora už pribudlo niekoľko nových funkcií. Sú to hlavne formulára a štatistiky návštevnosti. Obe tieto vylepšní sú dostupné v základnej podobe aj vo verzii zadarmo, s prémiovými balíky potom majú širšie možnosti. V pláne je pridať prepojenie s Google Analytics a možnosť zmeny Favicon. Aktuality k editoru Webnode dáva pekne vedieť svojim zákazníkom aj prostredníctvom svojej facebookovej fanpage.


Webovky pre realitku poradcu či  fotografa,?

Za mňa určite áno. Je to instantné riešenie, kedy to zložité už urobil niekto za vás a vy môžete len pridávať fotky a písať texty. Ak sa pýtate na otázku prečo mám mať vlastné stránky, tak by ste mohli odpoveď nájsť v jednom mojom staršom článku. Webnode ponúka editor zadarmo. Prihlásite sa a tvoríte. Hotovo. Hobby webovkám to stačí. Ak chcete viac, ako je potrebné prevádzku na vlastnej doméne, nejaké pokročilejšie funkcie (napr viacjazyčnosť), je potrebné si už priplatiť.

Vyskúšajte nový editor.


MOJE HODNOTENIE
Aj napriek pár múch, ktoré som opísal vyššie, nemôžem nič než vrelo odporučiť nový Webnode. Práca v editore bola rýchla, jednoduchá, intuitívna a zábavná. Je vidieť, že vývoj bol zameraný hlavne na tieto aspekty, ktoré majú nejakú víziu, koncept. Prípadné ďalšie funkcie určite pribudnú časom, pretože tak to je u každej novej aplikácie - vydáme stabilnú verziu a na ňu budeme nabaľovať ďalšie vychytávky. Lightroom taky nevedel v prvej verzii to, čo vie teraz. Ja sa na nové Funck teším a ak sa objavia aj nejaká prehľadná možnosť písania blogových príspevkov a ich organizáciu, tak budem vážne premýšľať o prechode k Webnode minimálne so stránkami 


V jednoduchosti je určite sila, každopádne mi v novom webnode istej funkcie a to najmä v porovnaní so starým editorom, celkom chýba.
Najmä sa jedná o jednoduché pridávanie "noviniek" a ich zoznam alebo výpis.
Veľmi zlá je tiež správa súborov - prakticky žiadna - verím však, že sa na tom pracuje.
Nejde jednoducho urobiť prepojenie na facebook, popr. iné sociálne siete.
Veľmi minimálna je tiež možnosť užívateľa ovplyvniť napr. Písmo, farbu písma a štýlov pod.
Naopak kontaktný formulár, v editore je.


Každopádne si myslím, že ide o krok vpred. Webnode dnes umožňuje prakticky "ihneď" vytvoriť moderné webové stránky, bez hlbšej znalosti IT. Ak niektoré detaily vyladí a verím, že áno, bude to úplne super.
 

Späť

Vymeň papiere za ZLATO...

VÝHODNÝ NAKUP ZLATA NA SPLÁTKY

LIVEGOOD USA

TOP BIZNIS , NOVINKA v EU, Ziskajte TOP POZICIU a zarábajte VIAC

  TOP MLM FIRMA 

      

aj popri zamestnaní 

kvalitné produkty

softmarketing

autoprogram AUDI

VIAC INFORMACIÍ

Kontakt

Ing. Jozef JANKAJ
Na vršku 8, Staré mesto, BRATISLAVA

0907 535 928

   E BOOK dozviete sa v ňom, čo odlišuje bežných ľudi a bohatých a ako sa  tým bohatým stať...


OCHRÁNA OSOBNÝCH ÚDAJOV

       REG. ČÍSLO 4082

Je málo povolaní kde aj bez vysokej školy môžeš dosiahnuť príjem nad 1 000 Eur. Práca v realitke to umožňuje- ale nie v každej realitke a nie pre každého. Zisti VIAC:

       JE OZAJ LUKRATIVNÁ 

PRÁCA REALITNÉHO MAKLÉRA/KY ?

peniaze, bankovky Eura v ruke

WEB ZDARMA UŽ ZA 5 MINÚT

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČI A MYSLITE SI ŽE JE PRÍNOSNÝ-ZDIEĽAJTE HO PROSÍM. 

      ĎAKUJEM

 ŠTATISTIKA  TOPlist

 Ako si vybrať auto ?  tu najdete stovky      TESTOV AUT

  KATALÓG

Týmto Vás ako navštevnikov vebu informujem: Tento web využivá Cookies, analytiku a sledovanie bez ukládania osobných údajov a bez poskytovania osobných údajov 3. stráne...

Informácie o GDPR

INTERNET je miesto kde funguje viac ako ako 2 000 000 000 ľudí, Niektorí sa iba zabávajú, no iní ZARÁBAJÚ. Ak si v prvej skupine prejdi do druhej a zarábaj aj TY...

JustForex

Podnikaj s emailingom a užívajte si podnikanie z pláže. Urob si web a získavaj kontakty. Teraz:

NAJLEPŠÍ EMAILING AJ ZDARMA

dievča na pláži pri mori

Už v roku 2 000 som mal vyše 300 manažérov a fin. poradcov. Najlepší z nich zarábali aj cez 2 000 Eur...

Pomôžem aj Tebe vybudovať

ZLATÚ KARIÉRU

- zaškolenie ZDARMA

- bez potreby licencie NBS

- atraktívne odmeny a kariéra

- pasivný príjem nad  1 000 Eur 

+ ZLATÁ RENTA doživotne

  

 

  KATALÓG

Zaujímavé odkazy

  • 22.11.2011 12:02

    UPOZORNENIE

    Informácie na tejto stránke sú názory autora a nie su návodom pre konkrétne investicie.

    Obchodovanie s derivatmi a pakovými nástrojmi je rizikové. Pri každej finančnej transakcií alebo pri otvorení obchodného účtu si pozorne prečitajte podmienky a upozornenia.

peniaze, žena, muž, peňaženka

Až 80 % hádok v rodine, je kvôli peniazom. Máte pred výplatou väčšinou prázdne karty a peňaženku ? Jednoduchý návod ako to navždy vyriešiť...

Vlož dole svoj e mail a stiahni

E BOOK peniaze-riešenie

V dnešnej dobe už nemusiš mať účet v svojom meste a osobne tam chodiť. Banková pobočka je veľmi drahá zaležitosť. Preto Ti e-účet ponukne lepšie služby aj BANKOMATOVÚ KARTU...Peňaženka SKRIIL je obľubená a patrí medzi najbezpečnejšie 

bankové karty, webporadca.eu

 

Skrill, peňaženka

NAJLEPŠIA E PEŇAŽENKA

je bezpečná a rychlá,

mimo dosah exekutorov,

s kartou MASTERCARD ju akceptuje

v celom svete 35 000 000 obchodov

a 1 900 000 bankomatov.

 

  KATALÓG

CENA ZLATA bola v roku 2006 cca 400 USD, chceš čakať kým bude nad 4 000 USD za uncu (31g) ?

www.zlatopredaj.sk

Ak máš web alebo veľa kontaktov, potom je tu aj pre Teba 

 LUKRATIVNÉ AFFILIATE

bankovky -eura

WEB ZDARMA UŽ ZA 5 MINÚT

Profesionalný vzhľad a ľahká obsluha. 

Všetko v Slovenčine a návod vo videu

       

© 2010 Všetky práva vyhradené. COPY - WEBPORADCA.EU KOPÍROVANIE IBA S UVEDENÍM ZDROJA, INAK ZǍKAZANÉ

Vytvorené službou Webnode